ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** V U.S.STEEL KOŠICE ZRUŠILI ŠTRAJKOVÚ POHOTOVOSŤ  A  PODPÍSALI MZDOVÝ DODATOK*** ***NA SLOVENSKU BUDE SÍDLIŤ EURÓPSKY ORGÁN PRÁCE ***   *** OD JÚLA SA ZVÝŠI HODNOTA GASTROLÍSTKOV ***  *** U.S.STEEL KOŠICE V JÚLI PRECHÁDZA NA SKRÁTENÝ PRACOVNÝ TÝŽDEŇ *** 
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 834285
Dnes: 95
Užívateľov online: 6
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
INDUSTRIALL EUROPE PRIJALA VOLEBNÝ MANIFEST K EUROVOĽBÁM 

Európska únia by sa mohla zrútiť pod výzvou populistov, pokiaľ by jej lídri naliehavo nezískali dôveru občanov prijatím sociálnych politík, ktoré zlepšujú životy pracovníkov na celom kontinente, industriAll Europe varuje vo svojom novom európskom volebnom manifeste.

Manifest, ktorý vyzýva vedúcich predstaviteľov EÚ, aby po desiatich rokoch úsporných opatrení a deregulácie konečne „umiestnili pracovníkov na prvé miesto“. Varuje, že mnohé úspechy európskeho integračného procesu sú ohrozené kvôli „kríze v dôvere“, ktorá sa otvorila medzi občanmi a lídrami EÚ počas finančnej krízy a ktorá je teraz zneužívaná populistami.

V reakcii na túto bezprecedentnú výzvu IndustriAll Europe vyzýva politické strany, aby ponúkli voličom pozitívnu alternatívu skutočne sociálnej Európy a pre 7 miliónov pracovníkov, ktorých zastupujeme, aby sme išli a hlasovali za kandidátov, ktorí zdieľajú našu víziu budúcnosti Európy. 

Generálny tajomník IndustriAll Europe Luc Triangle na úvodnom podujatí povedal:

„Tohtoročné európske voľby sú najdôležitejšie vôbec, v stávke je samotná budúcnosť EÚ. Je len jedno riešenie, ako ho zachrániť: skutočná sociálna Európa, ktorá obnovuje dôveru pracujúcich ľudí zlepšovaním ich každodenného života. 

Je načase ukončiť úsporné opatrenia a najprv postaviť robotníkov do praxe politikami, ktoré vytvárajú kvalitné pracovné miesta s bezpečnými zmluvami, zvyšujú mzdy priamo na celom kontinente, robia pracoviská demokratickejšie a plnia prísľub spravodlivého prechodu na zelené hospodárstvo. Tým sa zabezpečí, že pracovníci budú vnímať Európu ako riešenie problémov, ktorým čelíme, ako je rastúca nerovnosť, zmena klímy a digitalizácia. Zabezpečilo by to pracovníkom vedieť, že Európa je opäť na ich strane. “

Program IndustriAll Europe požaduje nasledujúce kľúčové požiadavky:

  • Pracovné miesta: Prístup pre všetkých k štandardným zmluvám na dobu neurčitú a zvýšenie miezd pre pracovníkov v celej EÚ, aby sa zabezpečilo, že získajú spravodlivý podiel na bohatstve, ktoré vytvárajú.

  • Sociálne: Konkrétne a rýchle vykonávanie zásad európskeho piliera sociálnych práv ako súčasť ukončenia úsporných opatrení a vytvorenia spoľahlivej sociálnej záchrannej siete.

  • Demokracia: Je potrebné presadzovať kolektívne vyjednávanie o mzdách a pracovných podmienkach spolu s právom na informácie, konzultácie a účasť na rozhodnutiach spoločnosti.

  • Výroba: Priemyselná stratégia „Made in Europe“, ktorá vytvára zle potrebné pracovné miesta a stavia priemysel do popredia pri riešení spoločenských výziev, ako je zmena klímy.

  • Životné prostredie: „Len prechod“ k nízkouhlíkovému hospodárstvu, ktoré zabezpečuje, že ambiciózne politiky v oblasti životného prostredia sú doplnené ambicióznymi sociálnymi politikami.

MANIFEST2019.pdf v slovenskom jazyku08.04.2019 Zavrieť článok Monika Sitárová, Úsek medzinárodných vzťahov OZ KOVO

:

 


previous year  previous month jún 2019 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7

Dnes je streda, 26.6.2019
Meniny má Adriána,
zajtra Ladislav/Ladislava

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.