MLADÍ ODBORÁRI NA STRETNUTÍ KOZ SR - OZKOVO
 
ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** OZ KOVO BUDE V ULICIACH ZBIERAŤ PODPISY POD PETÍCIU NA VYHLÁSENIE REFERENDA O ZASTROPOVANIÍ DÔCHODKOVÉHO VEKU ***  *** KOZ SR ŽIADA MINIMÁLNU MZDU VO VÝŠKE 635€ ***  *** MPSVaR SCHVÁLILO ČERPANIE ŠTÁTNEJ ÚČELOVEJ DOTÁCIE NA REKONDIČNÉ POBYTY PRE SENIOROV, SPROSTREDKOVATEĽOM JE KOZ SR ***  *** OZ KOVO SI V TOMTO ROKU PRIPOMÍNA 25 ROKOV ***   
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 589795
Dnes: 459
Užívateľov online: 2
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
CK SATUR 
   
MLADÍ ODBORÁRI NA STRETNUTÍ KOZ SR 

Konfederácia odborových zväzov Slovenskej republiky (KOZ SR) v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftun - zastúpenie v Slovenskej republike, zorganizovali prvé tohtoročne pracovné stretnutie Rady mladých KOZ SR, zamerané na prípravu Akadémie mladých odborárov a definíciu cieľov na rok 2018.

Rada mladých odborárov KOZ SR je poradným orgánom KOZ SR, reprezentuje nastupujúcu generáciu odborárov.

„Mnoho mladých ľudí ma obmedzené vedomosti o odboroch. Z toho vyplýva aj ich nedostatočné zastúpenie vo vyjednávacích tímoch u zamestnávateľov,“ odznelo počas stretnutia.

V piatok 16. marca 2018, sa 12 mladých odborárov z 9 –ich odborových zväzov (OZ PPaP, OZ KOVO, SLOVES, OZ DLV, ECHOZ, Odborový zväz justície v SR, OZ PŠaV, Odborové združenie železničiarov a OZ potravinárov SR) zhodlo na aktivitách a cieľoch v aktuálnom roku, a to:

- Propagácia činností mladých odborárov

- Usporiadanie Akadémie mladých odborárov 2018

- Komunikácia hlavných tém širokej verejnosti

- Aktívna účasť Rady mladých KOZ SR na akciách jednotlivých odborových zväzov a KOZ SR

- Podpora osvety o odboroch na stredných a vysokých školách

-- Vzdelávacie aktivity v oblastiach súvisiacich s činnosťou odborov

- Podpora pre nominantov do Rady mladých KOZ SR, ktorí pôsobia na odborovom zväze, a pomoc s organizovaním mladých členov

- Schválenie štatútu Rady Mladých KOZ SR.

KOZ SR v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung každoročne organizuje Akadémiu mladých odborárov, ktorá dáva priestor zástupcom mladej generácie – odborárom nielen na naplnenie ich vzdelávacích aktivít, ale aj na rôzne odborné diskusie, či politické rozhodnutia.

Ako sa počas stretnutia v Bratislave mladí odborári dohodli, počas Akadémie mladých odborárov, ktorá sa bude konať v júni tohto roku, vytvoria dotazník, zameraný na vnímanie odborov mladými ľuďmi a manuál náboru mladých ľudí do odborových organizácií. Tento manuál pomôže odborárom pri zviditeľňovaní činnosti odborov, získavaní nových členov a nastoľovaní vážnych pracovnoprávnych tém, ktoré prinesie už blízka budúcnosť.

 

Na záver stretnutia sa uskutočnila diskusia s prezidentom KOZ SR Jozefom KOLLÁROM. „Musíme osloviť mladých ľudí na Slovensku, aj keď nepriazeň zamestnávateľov k členstvu v odboroch a strach z diskriminácie tiež nemalou mierou prispievajú k nízkej angažovanosti mladých ľudí v odboroch. Budem robiť všetko preto, aby mladí ľudia a mladí odborári mali čo najväčší priestor počas môjho mandátu ako prezidenta KOZ SR,“ uviedol Jozef KOLLÁR.


08.04.2018 Zavrieť článok KOZ SR

:

 


previous year  previous month august 2018 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9

Dnes je pondelok, 20.8.2018
Meniny má Anabela,
zajtra Jana

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.