ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** KOVÁCI V ARRIVE NITRA VYHLÁSILI ŠTRAJKOVÚ POHOTOVOSŤ - ZBIERAJÚ PODPISY NA VYHLÁSENIE ŠTRAJKU***  *** OD JÚLA SA ZVÝŠILA HODNOTA GASTROLÍSTKOV ***  *** U.S.STEEL KOŠICE PLÁNUJE PREPUSTIŤ 2500 ZAMESTNANCOV *** 
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 875216
Dnes: 500
Užívateľov online: 10
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
NOVÁ ORGANIZÁCIA V LIDLI 

Odborový zväz KOVO je nielen najväčším, ale najmä najúspešnejším a „najviditeľnejším“ odborovým zväzom na Slovensku. Dávno pritom nezdružuje len zamestnancov v kovovýrobe, strojárstve, hutníctve, v elektrotechnickom či automobilovom priemysle - ako by sa to dalo podľa názvu KOVO očakávať. Pod jeho hlavičkou pracujú aj kováci z verejnej dopravy, sklárskeho priemyslu, stredných odborných učilíšť, hasiči, zamestnanci bytového hospodárstva, ale aj služieb.

Preto je pre nás vždy dobrou správou, že záujem o členstvo v OZ KOVO stúpa a že sa naša kovácka rodina rozrastá - aktuálne aj o zamestnancov a členov Úsekovej organizácie - prevádzky LIDL ZO OZ KOVO FM Slovenská.

Táto úseková organizácia oficiálne pôsobí od leta 2016, akýsi reštart však nastal na jeseň 2018, ale najmä po príchode novej predsedníčky, p. Tatiany SEŇANOVEJ, ktorá po ukončení rodičovskej dovolenky nastúpila k 1. februáru tohto roku nielen do práce, ale aj na post šéfky miestnych odborov. Pritom už pár mesiacov je snahou jej i členov Výboru tejto úsekovej organizácie dohodnúť sa so zamestnávateľom na jej dlhodobom uvoľnení z práce pre plný výkon tejto funkcie, čím by mohla pružnejšie a profesionálnejšie reagovať na akékoľvek podnety- tak zo strany zamestnancov, ako i zamestnávateľa.

Dôležitým momentom pre činnosť každej odborovej organizácie - ako i pre následné vyjednávanie kolektívnej zmluvy, ktorá prináša zamestnancom nielen zlepšenie mzdových a pracovno-právnych podmienok, ale aj viacero sociálnych benefitov – je predovšetkým posilnenie členskej základne.

Takmer 5 tisíc zamestnancov

Zamestnanci sú totiž odbory a odbory sú zamestnanci. Ale len silné odbory a súdržná členská základňa dokážu pre seba zabezpečiť lepšie vyjednávacie možnosti i výraznejšie výsledky kolektívneho vyjednávania. V tejto spoločnosti, ktorá ma takmer 5 000 zamestnancov, 134 filiálok – vrátane bratislavskej centrály - a v rámci Slovenska i  3 logistické centrá, je potenciál naozaj obrovský.

Ako povedala predsedníčka Úsekovej organizácie - prevádzky LIDL ZO OZ KOVO FM Slovenská, p. Tatiana SEŇANOVÁ: „Mojim cieľom je zastupovať zamestnancov a členov odborov v rámci celého Slovenska čo najlepšie a vo všetkých oblastiach, ktoré nám legislatíva  umožňuje. Chcem zlepšiť kvalitu ich práce – tak pre zamestnancov, ako aj pre zamestnávateľa. Lebo ak nebudú spokojní zamestnanci, nebude spokojný zákazník, a teda ani zamestnávateľ.“

Aj preto každý, kto má záujem dozvedieť sa o pôsobení tejto úsekovej organizácie viac, alebo chce do nej rovno vstúpiť a spolupodieľať sa na zlepšení a skvalitnení svojich pracovno-právnych podmienok, môže sa bližšie informovať na fb profile: https://www.facebook.com/Úseková_organizácia- prevádzka_LIDL_ZO_OZ_KOVO FM Slovenská.

Alebo kontaktovať predsedníčku na e-maile: senanova.lidlodbory@gmail.com.


Novej organizácii prajeme veľa zdaru a veríme, že o nich ešte budeme počuť.


19.02.2019 Zavrieť článok OZ KOVO

:

 


previous year  previous month august 2019 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Dnes je streda, 21.8.2019
Meniny má Jana,
zajtra Tichomír

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.