ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** KOVÁCI V ARRIVE NITRA VYHLÁSILI ŠTRAJKOVÚ POHOTOVOSŤ - ZBIERAJÚ PODPISY NA VYHLÁSENIE ŠTRAJKU***  *** OD JÚLA SA ZVÝŠILA HODNOTA GASTROLÍSTKOV ***  *** U.S.STEEL KOŠICE PLÁNUJE PREPUSTIŤ 2500 ZAMESTNANCOV *** 
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 875198
Dnes: 482
Užívateľov online: 4
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
PRIORITY č. 6/2019 

Dobrý deň, vážení kolegovia. 

Rada by som Vás upozornila na aktuálne vydanie mesačníka Priority, ktoré nájdete v elektronickom formáte pdf. aj na kováckej doméne-www.ozkovo.sk- v sekcii Aktuality.Na budúci mesiac vyjde letné dvojčíslo Priorít, ktoré okrem elektronickej podoby obdržíte aj na jednotlivých základných organizáciách v tlačenom formáte.


Čo si teda v Prioritách prečítate?

 

-         - Na str. 1 až 2 to budú články o našom najväčšom hutníckom podniku –U.S.Steel Košice, kde sa podarilo dohodnúť navýšenie miezd zamestnancov podpísaním nového Dodatku č..6 k platnej kolektívnej zmluve. Zároveň sa dozviete, že z dôvodu krízy s oceľou na svetových trhoch prechádza aj košická fabrika od júla tohto roku opäť  na 4 –dňový pracovný týždeň a odstavuje jednu zo svojich troch vysokých pecí.

      Okrem toho sa dozviete, že na Slovensku bude sídliť centrála Európskeho orgánu práce (ELA) a tiež, že od júla sa hodnota gastrolístkov zvyšuje z 3,60 na 3,83 eura.

-         - Strana 3prináša krátky pohľad na zasadnutia troch Regionálnych rád predsedov Základných organizácií OZ KOVO, ktoré sa v závere mesiacov máj a jún uskutočnili na východnom, západnom a strednom Slovensku.

-         -  Na 4. stranenájdete pokračovanie seriálu o digitalizácii a Priemysle 4.0 z pera podpredsedníčky Rady OZ KOVO – Moniky Benedekovej, ako aj krátku správu zo zasadnutia Komisie Automotive OZ KOVO, ktoré sa v júni uskutočnilo v podniku ZF, a.s., Levice. 

-          - Piata strana reaguje na výsledky kolektívneho vyjednávania v žilinských podnikoch HMSK a HMSK Logistics. Nechýba aktuálna informácia o návrhu zavedenia tzv. európskej minimálnej mzdy, ktorou by sa mal v najbližšom období zaoberať Európsky parlament a Európska  komisia. Stranu dopĺňa sumár krátkych správ  s názvom Krátko.

-          -Šiesta strana je už štandardne zasvätená problematike pracovného práva a BOZP. Vedúca Úseku ekonomiky a kolektívneho vyjednávania OZ KOVO, Mgr. Martina Bartovicová, sa v rámci pracovného poradenstva venuje problematike Kolektívnych zmlúv a ich záväznosti. Ing. Tímea Szabóová, vedúca  Úseku ZIBP a vzdelávania OZ KOVO, sa zas zamerala na aktuálnu tému BOZP: Záťaž teplom pri práci. 

-          - Na predposlednej, siedmej strane si prečítate, že ceny potravín v tomto roku rekordne stúpli i o tom, že pod hranicou chudoby je v súčasnosti každý ôsmy Slovák. Zároveň sa dočítate, akú odozvu medzi zamestnancami i zamestnávateľmi má povinnosť uvádzať výšku platu v pracovných inzerátoch.

-          -  Posledná strana prináša tradične  úsmevnú krížovku i niekoľko vtipov. Nechýba tu však aj krátke, pracovno-právne poradenstvo pre brigádnikov, ktorým sa v lete začala sezóna.

 

    Prajem Vám príjemné čítanie a teším sa na ďalšiu spoluprácu.

                                                                                                                      Anita Fáková, šéfredaktorka

PRIORITY jún 2019


02.07.2019 Zavrieť článok A.Fáková, OZ KOVO

:

 


previous year  previous month august 2019 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Dnes je streda, 21.8.2019
Meniny má Jana,
zajtra Tichomír

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.