ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** KOVÁCI V ARRIVE NITRA VYHLÁSILI ŠTRAJKOVÚ POHOTOVOSŤ - ZBIERAJÚ PODPISY NA VYHLÁSENIE ŠTRAJKU***  *** OD JÚLA SA ZVÝŠILA HODNOTA GASTROLÍSTKOV ***  *** U.S.STEEL KOŠICE PLÁNUJE PREPUSTIŤ 2500 ZAMESTNANCOV *** 
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 875183
Dnes: 467
Užívateľov online: 8
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
PRVOMÁJOVÉ OSLAVY V BUDATÍNE 

Prvomájové oslavy Sviatku práce v krásnom prostredí Budatínskeho hradu v Žiline aj tento rok pre odborárov i laickú verejnosť pripravila Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom. Prítomným sa prihovoril predseda vlády Peter Pellegrini, prezident KOZ SR Marián Magdoško a šéfka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

"Slováci sa majú lepšie ako pred niekoľkými rokmi, alebo aj z hľadiska väčšieho časového odstupu." Pri príležitosti osláv 1. mája to pred zaplneným hľadiskom v Budatínskom parku povedal premiér Peter Pellegrini.

„Dnes oslavujeme aj 15. výročie vstupu do Európskej únie, čo, samozrejme, pomohlo tomu, aby sa Slovensko po období ťažkých a boľavých reforiem začalo vyvíjať rýchlejšie ako predtým. Som veľmi rád, že sa postupne približujeme priemeru Európskej únie. Ešte máme pred sebou cestu, tá nie je ukončená, ale ideme dobrým tempom a dnes dosahujeme vyššiu kvalitu života ako pred desiatimi či 15 rokmi," skonštatoval premiér. Ako dodal, na Slovensku sa zvyšujú platy, no treba robiť všetko pre to, aby sa zvyšovali rýchlejšie, ako rastú náklady na živobytie. V opačnom prípade by z toho pracujúci nemali veľký benefit.

Ale ak môžeme konštatovať, že v posledných rokoch rastú reálne mzdy, je to dobrý signál. Tak, ako sa Slovensku darí najlepšie v histórii, tak sa aj ľuďom žije lepšie ako predtým," zdôraznil predseda vlády s tým, že okrem zvyšovania minimálnej mzdy chcú s koaličnými partnermi prísť aj so znížením daňového zaťaženia pre pracujúcich.

Podľa premiéra sa aj v Žiline konali v 30. rokoch minulého storočia na 1. mája demonštrácie proti nastupujúcemu fašistickému režimu a podľa jeho slov je potrebné pripomínať si aj tieto udalosti. „Spoločne sa treba zomknúť a dať každému jasný signál, že si návrat takéhoto režimu na Slovensku neželáme a treba urobiť všetko pre to, aby sme ľudí, ktorí spochybňujú milióny ľudských životov, vytlačili zo spoločenského života. Aj vzhľadom na rozhodnutie Najvyššieho súdu to dnes majú v rukách občania Slovenskej republiky. Každá Slovenka a každý Slovák môžu v najbližších voľbách ukázať, že si neželajú takýchto ľudí v čele štátu a na významných postoch," doplnil premiér.

Marián Magdoško, prezident KOZ SR, vo svojom príhovore zdôraznil význam a poslanie Prvomájového sviatku. "Nepovažujeme to absolútne za nijaký komunistický prežitok. Je to Sviatok práce, ktorý sa začal sláviť v roku 1890." 

V priestoroch parku nechýbali stánky viacerých odborových zväzov - vrátane OZ KOVO. Konfederácia ponúkala už tradičné a veľmi žiadané občerstvenie - chlieb s masťou a cibuľkou - na ktoré sa stálo v dvoch radoch. Súčasťou osláv bol aj zaujímavý kultúrny program, viaceré sprievodné aktivity v podaní sokoliarov i kynológov, skákacie hrady pre deti, predaj remeselníckych výrobkov - a ako bonus - aj množstvo návštevníkov a slnečné májové počasie.


03.05.2019 Zavrieť článok OZ KOVO

:

 


previous year  previous month august 2019 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Dnes je streda, 21.8.2019
Meniny má Jana,
zajtra Tichomír

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.