ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

***  DOBROČINNÁ AKCIA MLADÝCH KOVÁKOV 7.12.2017 V KOŠICIACH - MÁM ODBORY V KRVI - DARUJ KRV S OZ KOVO ***  *** OZ KOVO PODPORUJE ZMENU ZÁKONA V PRÍPLATKOCH, NAVRHOVANÚ POSLANCAMI NR SR ***   *** OZ KOVO ODMIETA NÁVRH PODNIKATEĽSKEJ ALIANCIE SLOVENSKA O ZNIŽOVANÍ ODVODOV ***   *** PREDSEDA OZ KOVO SA NA TLAČOVEJ BESEDE 30.11.2017 VYJADRIL K AVIZOVANÝM ZMENÁM ZVYŠOVANIA PRÍPLATKOV A K VYJADRENIAM PODNIKATEĽSKEJ ALIANCIE SLOVENSKA O ZNIŽOVANÍ DANÍ A ODVODOV ***   *** ZAPOJTE SA DO PETÍCIE NA ZMENU DÔCHODKOVÉHO SYSTÉMU #SkorDoDochodku ***  
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 435996
Dnes: 575
Užívateľov online: 6
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
PLANEO elektro / Quick time 

Vo Volkswagene SK stále bez kolektívnej zmluvy. 

Zamestnanci automobilky Volkswagen Slovakia doteraz nevideli finálnu podobu kolektívnej zmluvy.  Tvrdí to predseda Základnej organizácie Odborového zväzu KOVO VW Slovakia, Branislav CHMÚRNY, ktorý v bratislavskej automobilke priamo pôsobí.

Ako ďalej potvrdil, v kolektívnej  zmluve dokonca zostalo viacero bodov ešte stále otvorených. „Hoci podľa slov predsedu Moderných odborov Volkswagen boli všetky body zmluvy uzatvorené, do dnešného dňa ju nikto nevidel“, uviedol predseda Branislav CHMÚRNY. „Nielen naši členovia, ale aj ich členovia a mnohí iní zamestnanci, ktorí nie sú organizovaní v odboroch, sa na nás obracajú s otázkami, týkajúcimi sa kolektívnej zmluvy s bodmi, o ktorých nie sú poskytované žiadne informácie, len strohé informácie na sociálnej sieti, že by mali byť uzatvorené do konca roka,“ dodal predseda.

Zamestnanci chcú metodiky výpočtu

Moderné odbory podľa B. CHMÚRNEHO taktiež doposiaľ neinformovali zamestnancov ani o metodike výpočtu dovolenkového a blížiaceho sa vianočného platu, ani o výpočte podielov na hospodárskom výsledku a o mnohých ďalších veciach. „Je zarážajúce, že zamestnanci sa na tieto veci pýtajú svojich nadriadených v halách a tí im nevedia odpovedať, rovnako tak sa pýtajú aj nás a my pre nich žiaľ nemáme odpovede. Preto sme sa na vedenie spoločnosti Volkswagen aj na Moderné odbory Volkswagen obrátili so žiadosťami o informácie, v akom štádiu sa nachádza kolektívna zmluva a ako sa vyvíjajú jednotlivé body, ktoré ešte neboli uzavreté,“zdôraznil B. CHMÚRNY.

My sa pýtame – a oni o inom

Namiesto konkrétnych odpovedí však dostali len dvojstranný elaborát o tom, že sú menšinová odborová organizácia, ktorá vedie súdne spory voči bývalým členom výboru ZO OZ KOVO.

To, samozrejme, vieme a považujeme to za objektívnu, demokratickú a spravodlivú formu ako očistiť svoje meno a vyvrátiť nezmysly a klamstvá, ktoré tu od minulého roku permanentne odznievajú na adresu našej odborovej organizácie. Nič to však nemení na tom, že kolektívna zmluva sa týka nás všetkých, vrátane ľudí, ktorí nie sú organizovaní v odboroch a bolo by fér voči všetkým, aby ju mali takpovediac čierne na bielom,“ uzavrel predseda B.CHMÚRNY.

Reakcia "moderných" na fb -  zmluva sa finalizuje

Tlak zamestnancov- nielen kovákov - nakoniec prinútil predsedu Moderných odborov, aby začiatkom druhého októbrového týždňa "priznal farbu". Ako uverejnil na facebookovom profile svojich odborov.. tento týždeň chcú finalizovať text kolektívnej zmluvy. Od júna, kedy sa v našej najväčšej automobilke uskutočnil ostrý štrajk, by to už bolo vítané.


11.10.2017 Zavrieť článok B.Chmúrny, A.Fáková

:

 
           Elektronická petícia 


previous year  previous month december 2017 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Dnes je utorok, 12.12.2017
Meniny má Otília,
zajtra Lucia

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.