ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** OZ KOVO V ULICIACH AJ V ŽILINE, BANSKEJ BYSTRICI A POPRADE***   *** ROZBIEHAME KAMPAŇ NA ZMENU DÔCHODKOVÉHO SYSTÉMU #SkorDoDochodku ***  *** PRIPRAVUJEME ĎALŠÍ POCHOD V KAMPANI #ZaVyššieMzdy V POPRADE ***  *** "TAM KDE SA KOMUNIKUJE, SA DÁ NÁJSŤ RIEŠENIE" - EMIL MACHYNA V TA3 *** 
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 371013
Dnes: 89
Užívateľov online: 6
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
PLANEO elektro / Quick time 

Zasadnutie Rady odborov U.S.Steel Košice 1.6.2017 

V U.S.Steel Košice sa 1. júna 2017 konalo ďalšie z pravidelných rokovaní Rady odborov OZ KOVO U.S.Steel Košice (RO OZ KOVO USSK). Rokovanie viedol predseda Rady odborov, Juraj Varga a tento raz sa ho zúčastnil aj člen predsedníctva Rady OZ KOVO za Košický región,  Ján Šlauka. Takéto rokovania sa za účasti predsedov jednotlivých základných organizácií (ZO) OZ KOVO z U.S.Steel Košice konajú zvyčajne v dvojtýždňových intervaloch, a to tak, aby sa priebežne riešili požiadavky zamestnancov, členov OZ KOVO a zamestnávateľov (v rámci pôsobnosti U.S.Steel Košice, kde existujú dcérske spoločnosti U.S.Steel Košice a dodávatelia, v ktorých OZ KOVO pôsobí). Predsedovia základných organizácií a ich zástupcovia rokovali aj o problematike stravovania zamestnancov, o počte zamestnancov, o nábore nových zamestnancov aj z radov študentov SOŠ, o rekondičných pobytoch a takisto prerokovali návrh zamestnávateľa na zmenu pracovného času v jednej z prevádzok U.S.Steel.  V rámci činnosti ZO sa venovali  aj benefitom, poskytovaným pre členov OZ KOVO – ako napr. výhodnejšie telefonovanie vo virtuálnej privátnej sieti T-com pre členov a rodinných príslušníkov, či  investovanie alebo sporenie za výhodnejších podmienok pre členov základných organizácií OZ KOVO a pod.

Člen predsedníctva Rady OZ KOVO, Ján Šlauka, poďakoval za podporu vo voľbách, odprezentoval v krátkosti výsledky internetového prieskumu OZ KOVO k vládnym zmenám Zákonníka práce a následne diskutoval o začlenení základných organizácií do mandátových obvodov OZ KOVO v regióne. 


Informácie, ktoré sa dostávajú k členom a naopak, ktoré od našich členov prichádzajú, sú našou obsahovou náplňou práce. Preto stretnutia - ako bolo aj toto – a účasť na rokovaniach Výborov ZO je pre funkcionára, akým je člen predsedníctva, dôležitým prvkom pri prenose informácií oboma smermi, predpokladom k príprave podkladov a požiadaviek členov smerom na vyššie orgány OZ KOVO, ale aj opačne - informácie z vyšších orgánov, delegované smerom k členom. Na týchto rokovaniach sa dajú priamo riešiť situácie alebo postupové  kroky, ktoré členov OZ KOVO trápia a ktoré možno stačí len lepšie vysvetliť. Zbližujú sa tak názorové rozdiely a trenice, ktoré zbytočne oslabujú našu odborovú jednotu, pričom v konečnom dôsledku sa potom ľahšie hľadajú kompromisné riešenia.


13.06.2017 Zavrieť článok Ján Šlauka

:

 


previous year  previous month august 2017 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Dnes je utorok, 22.8.2017
Meniny má Tichomír,
zajtra Filip

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.