ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** OZ KOVO SI V TOMTO ROKU PRIPOMÍNA 25 ROKOV ***  *** OZ KOVO V KIA MOTORS SLOVAKIA UZAVRIE DODATOK KU KOLEKTÍVNEJ ZMLUVE PRE ROK 2018 ***   *** ZÁKLADNÉ ORGANIZÁCIE OZ KOVO V PSA, MOBIS, SIPRIN A ARRIVA NITRA ŽIADAJÚ MPSVaR O SPROSTREDKOVATEĽOV PRI RIEŠENÍ SPORU V KOLEKTÍVNOM VYJEDNÁVANÍ ***   *** V ROKU 2018 PORASTÚ V STROJÁRSKOM ODVETVÍ TARIFNÉ MZDY O 5,22% ***        
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 513273
Dnes: 4
Užívateľov online: 3
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
PLANEO elektro / Quick time 
   
   Plagát na stiahnutie-elektro.pdf

   
   Plagát na stiahnutie-quick time.pdf 
SPOLOČNOSŤ NA VÝROBU KARIET V NITRE KONČÍ 

Nitrianska spoločnosť Giesecke and Devrient Slovakia, spol. s r.o., v ktorej sa vyrábajú platobné karty, občianske preukazy, pasy či SIM karty, končí svoje pôsobenie na Slovensku  a presúva svoju výrobu do zahraničia – údajne do Číny a Španielska.

Už od februára tohto roku sa má začať s hromadným prepúšťaním zamestnancov, pričom výroba bude utlmovaná postupne. Väčšina zamestnancov z celkového počtu cca 370 ľudí by mala skončiť do júna 2018, úplné zastavenie výroby je naplánované na február 2019.

Podľa oficiálneho vyjadrenia  nemeckej  spoločnosti G+D Mobile Security, dcérska firma, pod ktorú nitriansky závod patrí, k tomuto kroku viedol vývoj svetovej produkcie kariet, pričom jej hlavným cieľom je harmonizovať a ďalej optimalizovať svoju globálnu výrobu v oblasti personalizačných technológií. Ako vysvetlil prevádzkový riaditeľ Lars Hoppe, toto rozhodnutie sa im neprijímalo ľahko.

„Sme spoločnosť, ktorá si vysoko váži svojich zamestnancov. Chápeme, že naše rozhodnutie zatvoriť závod v Nitre ovplyvní našich zamestnancov a ich rodiny. Preto sme pripravení ponúknuť im všetku potrebnú súčinnosť na to, aby túto zmenu preklenuli čo najľahšie,“ poznamenal. 

Spoločnosť tak avizovala ponúknuť svojim zamestnancom možnosť uplatnenia na voľných pozíciách vo svojich závodoch naprieč Európou, ale prisľúbila aj kompenzačné balíky, finalizačné bonusy pri dokončení kontraktu či personálne služby nad rámec svojich zákonných povinností.

Po oznámení o ukončení výroby v novembri minulého roka však prepukla medzi zamestnancami nitrianskej fabriky nespokojnosť. Dôvodom boli najmä podmienky, aké manažment  firmy Giesecke+Devrient pri rokovaní s zástupcami odborov ponúkol pracovníkom v súvislosti s prepúšťaním. Zamestnanci svoju nespokojnosť vyjadrili aj netradične, keď viacerí z nich koncom roka neprišli do práce z dôvodu návštevy doktora alebo darovania krvi, čím ochromili výrobu.

V januári tohto roka sa vedenie fabriky nakoniec s odborármi zo Základnej organizácie (ZO) OZ KOVO GDSK Nitra dohodlo na dodatku ku kolektívnej zmluve, ktorá upravuje podmienky odchodu zamestnancov vysoko nad rámec Zákonníka práce, pričom im sľubuje aj zaujímavý sociálny program. Detaily dodatku, ktorý obe strany podpísali 22. januára tohto roku, sú pre verejnosť utajené, oboznámení s ním budú iba samotní zamestnanci firmy. Dodajme, že priemerný mesačný plat v tejto spoločnosti predstavuje cca 1.400 eur brutto.

Ako na záver skonštatoval predseda ZO OZ KOVO GDSK Nitra, Jozef Jančo, vyjednávanie s manažmentom firmy bolo náročné, ale korektné. „Snažili sme sa urobiť maximum pre to, aby ľudia pri odchode z firmy dosiahli istú kompenzáciu za dlhoročnú prácu v tejto spoločnosti. Keďže sa nachádzame v regióne, kde je - našťastie - dostatok iných pracovných možností, verím, že naši zamestnanci nebudú mať problém zamestnať sa. Zároveň sa chcem poďakovať vedúcemu Metodického pracoviska OZ KOVO v Bratislave, JUDr. Martinovi Vavrrovi a zväzovému právnikovi – špecialistovi, Mgr. Michalovi Drobnému, za ich profesionálny prístup, odbornú i ľudskú pomoc nielen počas tohto náročného obdobia.“ 

G+D Mobile Security je globálna spoločnosť, poskytujúca mobilné bezpečnostné technológie so sídlom v nemeckom Mníchove. Závod v Nitre bol založený v roku 2005. Nemecká spoločnosť pritom pôsobí celkom v 32 krajinách, kde zamestnáva 11 300 ľudí.

 

                                                                         

25.01.2018 Zavrieť článok Anita Fáková

:

 


previous year  previous month apríl 2018 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Dnes je sobota, 21.4.2018
Meniny má Ervín,
zajtra Slavomír

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.