ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** OZ KOVO SI V TOMTO ROKU PRIPOMÍNA 25 ROKOV ***  *** V U.S.STEEL KOŠICE PODPÍSALI DODATOK č. 4 KU KOLEKTÍVNEJ ZMLUVE *** V TRNAVSKEJ AUTOMOBILKE PSA VYHLÁSILI ŠTRAJKOVÚ POHOTOVOSŤ ***   *** V ROKU 2018 PORASTÚ V STROJÁRSKOM ODVETVÍ TARIFNÉ MZDY O 5,22% ***        
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 532436
Dnes: 554
Užívateľov online: 9
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
PLANEO elektro / Quick time 
   
   Plagát na stiahnutie-elektro.pdf

   
   Plagát na stiahnutie-quick time.pdf 
VYŠŠIA KOLEKTÍVNA ZMLUVA V DOPRAVE V TOMTO ROKU NEBUDE 

V čase blížiacich sa vianočných sviatkov bývali kolektívne vyjednávania vyšších kolektívnych zmlúv v plnom prúde. Aj v tomto roku už vyjednávací tím Odborového zväzu KOVO na čele s hlavnou vyjednávačkou – podpredsedníčkou Rady OZ KOVO Monikou Benedekovou – predložili zamestnávateľským zväzom vo všetkých segmentoch, ktoré OZ KOVO pokrýva, návrhy znenia vyšších kolektívnych zmlúv. Požadujú v nich nárast tarifných miezd zhruba o 10 až 15 %.

Podľa slov hlavnej vyjednávačky M.Benedekovej by mali kolektívne vyjednávania naplno odštartovať začiatkom decembra, pričom niektoré vyššie kolektívne zmluvy platia do konca roka a niektoré do 31.marca 2018. Pripomeňme, že OZ KOVO vyjednáva vyššie kolektívne zmluvy v hutníckom, strojárskom, elektrotechnickom a sklárskom priemysle, vo verejnej doprave, v bytovom hospodárstve a pre zamestnancov v hasičskom a záchrannom zbore.

Čo je však už dnes známe je skutočnosť, že kolektívna zmluva vyššieho stupňa vo verejnej doprave na rok 2018 zrejme nebude.

Viac už Monika Benedeková: „Po minuloročnom kolektívnom vyjednávaní vyššej kolektívnej zmluvy vo verejnej doprave, kedy ani nedošlo k podpisu dodatku o mzdovom navýšení v tomto segmente a tiež vzhľadom k tomu, že návrhy OZ KOVO a požiadavky zamestnávateľov boli aj napriek intenzívnemu kolektívnemu vyjednávaniu a následne dvom stretnutiam pred sprostredkovateľkou stále príliš vzdialené, to- žiaľbohu -  rovnako vyzerá aj v súčasnosti.

Aj v tomto roku sme zvolali celoslovenskú poradu predsedov základných organizácií OZ KOVO z odvetvia autobusovej dopravy, ktorej predchádzala požiadavka zamestnávateľského zväzu (ZAD - Zväz autobusovej dopravy), aby sme v tomto roku upustili od kolektívneho vyjednávania vyššej kolektívnej zmluvy a zamerali sa na podnikové kolektívne vyjednávanie. Po celoslovenskej porade i po zasadnutí odbornej komisie, ktorá je v rámci OZ KOVO zodpovedná za kolektívne vyjednávanie vyššej kolektívnej zmluvy vo verejnej doprave, sme dospeli k záveru, že aktuálne a neustále sa prehlbujúce regionálne rozdiely v mzdách sú také výrazné, že je dôležitejšie najskôr zamerať sa na odstránenie týchto mzdových rozdielov v jednotlivých regiónoch. To znamená, podporiť podnikové kolektívne vyjednávanie a zároveň mobilizovať a aktivizovať členskú základňu s tým, že ak bude táto pripravená podporiť odvetvové kolektívne vyjednávanie, znovu obnovíme celý proces a podáme návrh na vyjednávanie KZVS vo verejnej doprave,“ uzavrela podpredsedníčka Rady OZ KOVO a zároveň hlavná vyjednávačka, M.Benedeková.


04.12.2017 Zavrieť článok A.Fáková

:

 


previous year  previous month máj 2018 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Dnes je utorok, 22.5.2018
Meniny má Júlia, Juliana,
zajtra Želmíra

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.