ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** KOVÁCI V ARRIVE NITRA ZRUŠILI AVIZOVANÝ OSTRÝ ŠTRAJK - DOHODLI SA NA ZVÝŠENÍ MIEZD ***  *** OD JÚLA SA ZVÝŠILA HODNOTA GASTROLÍSTKOV ***   
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 886684
Dnes: 627
Užívateľov online: 6
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
ZAMESTNANCI U.S.STEELU BUDÚ V PIATOK V KOŠICIACH PROTESTOVAŤ! 
V piatok, 17. mája, sa pred JUMBO centrom v Košiciach začína o 15.00 hod. podporné zhromaždenie a pochod zamestnancov U.S.Steel Košice, ktorého cieľom je upozorniť na ich požiadavku zvýšenia tarifných miezd.

Ako zdôraznili zástupcovia zamestnancov z Rady odborov OZ KOVO U.S.Steel Košice, ktorí toto podujatie na podporu kolektívneho vyjednávania organizujú - cieľom je vyjadriť silu a podporu požiadavkám zamestnancov, za ktoré bojujú ich kolektívni vyjednávači pri vyjednávaní mzdového Dodatku č.6.
Zároveň pri tejto príležitosti adresovali všetkým zamestnancom najväčšieho hutníckeho podniku na Slovensku nasledujúcu výzvu:

"Zvolávame všetkých Vás, ktorým záleží na mzdových tarifách v U.S. Steele,  aby ste prišli aktívne podporiť svoje oprávnené mzdové požiadavky. Vždy sme boli k našej firme lojálni –  v čase celosvetovej hospodárskej krízy, alebo európskej oceliarskej krízy s dumpingovými cenami špinavej ocele, v čase neistoty  z možného predaja našej fabriky Číňanom...

 

Vždy sme to boli my, zamestnanci, čo sme na to doplácali. Dokedy? Aj keď sme v krízovom pracovnom režime, potraviny preto nie sú lacnejšie, ani energie, ani nájom, či školné v škôlkach a školách našich detí.

 

Preto by sme mali prísť podporiť sami seba a svojich kolektívnych vyjednávačov – je to predsa naša voľba, naše chcenie, či chceme žiť lepšie a kvalitnejšie, alebo sa len zodierať v práci...

 

Nebuďme krajinou lacnej pracovnej sily! Žiadajme vyšší rast tarifnej mzdy. Chceme predsa dôstojnú životnú úroveň!

 

Spravodlivú a etickú mzdu ako odmenu za vykonanú prácu si zaslúžime!


Pripomeňme, že kolektívne vyjednávanie Dodatku č.6 k platnej kolektívnej zmluve, ktoré začalo v januári tohto roku, bolo v apríli vyhlásené za sporné a bola k nemu prizvaná sprostredkovateľka, určená Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR. V máji (9. mája) sa uskutočnili samostatné stretnutia oboch vyjednávacích strán s pridelenou sprostredkovateľkou, v priebehu 20. týždňa sa majú stretnúť všetci spoločne.

Zástupcovia zamestnancov naďalej trvajú na svojej požiadavke – dosiahnuť rast tarifnej mzdy pre každého zamestnanca o 70 eur, pričom návrh zamestnávateľa ponúka v priemere len 20 eur do taríf. Sprostredkovateľka má na spoločnom stretnutí ponúknuť prvé návrhy, ktoré by mali byť kompromisným riešením pre obe vyjednávacie strany. V prípade, že sa obe vyjednávacie strany nedohodnú ani za aktívnej účasti sprostredkovateľky, bude toto konanie vyhlásené za neúspešné a zástupcovia zamestnancov potom nevylučujú ani krajné riešenie - vyhlásenie štrajku.

V košickom závode je v mesiaci máj zároveň zavedený štvordňový pracovný týždeň ako dôsledok zhoršujúcej sa celosvetovej situácie na trhu s oceľou. Tento režim sa dotýka všetkých zamestnancov, i riadiacich pracovníkov.
15.05.2019 Zavrieť článok OZ KOVO

:

 


previous year  previous month september 2019 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Dnes je utorok, 17.9.2019
Meniny má Olympia,
zajtra Eugénia

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.